21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Yatırımcı:
Yabancıya konut satışında büyük artış var

Elmas, "Önümüzdeki süreçte uzun bir dönem devam edecek olan istikrarın gayrimenkul sektörünü olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz. Ayrıca 1.5-2 milyar dolar seviyesinde olan yabancıya satış rakamları mütekabiliyet yasası ile birlikte 4.5 milyar dolar seviyesine yükseldi. Referandumdan güçlü bir iradenin çıkması ve Maliye Bakanlığımızın verdiği yeni teşvik uygulamaları ile de gelecek 5 yılda yabancıya satışı yılda 10 milyar dolar seviyesine çıkaracağımızı düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

Bu yönetmelik önümüzdeki 20 yıllık kentsel dönüşüm uygulamalarında çok önemli fonksiyon icra edecektir..


Bu dönemde sektörün en önemli maddelerinden birinin finansal derinliğin artırılması olacağını söyleyen Elmas, "Gayrimenkul sertifikası, sukuk ve gayrimenkul fonu mevzuatını yeniden gözden geçirip sektörün kullanımının kolaylaştırılması gerekmektedir. Bu çerçevede gayretlerimizi artıracağız. Diğer bir hususta 'Tip İmar' yönetmeliğinin yeniden düzenlenmesinde sektörün beklentilerinin karşılanması olacaktır. Bu yönetmelik önümüzdeki 20 yıllık kentsel dönüşüm uygulamalarında çok önemli fonksiyon icra edecektir'' dedi. Yabancıya satışta KDV'nin kaldırılması ve vatandaşlık hakkının çıkmasının ellerini rahatladığını söyleyen Elmas, mütekabiliyet yasasından sonra yabancıya satılan konutun 4.5 milyar dolar seviyesine ulaştığını açıkladı. Altan Elmas, daha fazla konut satmak için yurt dışında pazarlama atağına geçerek rakamın 10 milyar dolar olacağını vurguladı.

2017 Yılında İstanbul'un 6 farklı ilçesinde 8 projeye başlama hedefimiz bulunuyordu..


Toplamda 127 proje inşa ettiklerini açıklayan Elmas, "2017 yılında İstanbul'un 6 farklı ilçesinde 8 projeye başlama hedefimiz bulunuyordu. Referandum sürecine kadar üç projemizi hayata geçirmiştik. Referandum sorasında da Semt Bahçekent projemizi satışa sunduk. Yeni projelerimizi satışa sunmaya devam edeceğiz. Bu yılın sonuna kadar 2.7 milyar TL yatırım değeri bulunan 8 projede 2558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2706 bağımsız bölüm satışa çıkarmayı planlıyoruz. 2016 yılından satışı devam eden projelerimiz ve yeni projelerimizle birlikte portföyümüzde 3531 adet bağımsız bölüm yer alacak 3.6 milyar TL'lik portföy yürüteceğiz" ifadelerini kullandı.

konut satışı ile ilgili görsel sonucu
sabah
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnşaat maliyet bedelleri belirlendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği...

Haberi Oku