20 Ocak 2018 Cumartesi  Facebook Twitter Google RSS
Yatırımcı:
TOKİ 8486 konut için düğmeye bastı

TOKİ Başkanı Turan, bazı projeleri yerinde dolaştı ve icelemelerde bulundu. Diğer tarftan hak sahipleri yapılan kura çekilişleriyle belirlenen Niğde ve Karabük Safranbolu konut kura sonuçları belli oldu.

Ağustos ayınınilk haftasında öne çıkan TOKİ haberleri ve diğer ayrıntıları Emlak Pencerem'den takip edebilirsiniz. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmesi planlanan yeni konut projeleri belirlendi. Projelere dair ihaleler gerçekleştirildi. Bu kapsamda TOKİ, Sivas ilinde 82 adet konut, Kırklareli’ne 535 adet konut, Erzincan Kemah’a 94 konut, Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut için düğmeye bastı. İhaleeri tamamladı.

- TOKİ'den Sivas Altınyayla’da 82 konut..

Sivas’ın Altınyayla İlçesi’nde inşa edilecek 82 konutun ihalesi yapıldı. 3 Ağustos, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.
Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

- TOKİ’den Kırklareli’ne 535 konut..


Kırklareli’nin Hamidiye Mahallesi’nde inşa edilecek 535 konutun ihalesi yapıldı. 7 Ağustos, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.
Yükseklikleri zemin+4 olan projedeki konutların 245’i 2+1 ve 290’ı ise 3+1 planında tasarlandı.

- TOKİ’den Erzincan Kemah’a 94 konut..


Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde inşa edilecek 94 konutun ihalesi yapıldı. 10 Ağustos, Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.
Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

- TOKİ'den Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut..


Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde inşa edilecek 775 konutun ihalesi yapıldı.
3 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkân, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor.
Projede yükseklikleri zemin+2, 3, 4 olan konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek.
Yerel mimariyle inşaa edilecek!
TOKİ tarafından hayata geçirilmesi planlanan pek çok proje yöreye özgün olarak inşa edilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü cephe elemanları, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve işlemeli ferforje korkuluklar kullanıldı. Projede yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

- TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon ve Rize şantiyelerinde incelemelerde bulundu..


TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon Pelitli’de inşası devam eden 301 konutluk kentsel dönüşüm projesini inceleyerek, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile 759 konutluk “Timya Vadisi” projesini inceledi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İdarenin Trabzon ve Rize’de yürüttüğü projeleri yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

- Karabük Safranbolu’da 369 emekli konutları kura çekilişi yapıldı..


Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde inşa edilen projede 369 emekli vatandaşın konutları kura ile belirlendi. Toplam 579 konutun bulunduğu bölgede “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında emekli vatandaşlarımız konutlarına kavuştu.

TOKİ ile ilgili görsel sonucu
emlakpencerem.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnşaat maliyet bedelleri belirlendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği...

Haberi Oku