21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Yatırımcı:
Expo Turkey by Qatar, Katar'ın başkenti Doha'da başladı

Katar’ın güçlü ekonomik yapısıyla dinamik bir ülke olduğunu da vurgulayan Hakan Kurt, “Katar, kişi başına düşen milli gelir açısından dünyanın en zengin ülkesi.

Katar yatırım platformunda Türkiye iş dünyası temsilcilerini daha güçlü bir şekilde görmek istiyoruz..


Ülkede 170 milyar dolarlık alt yapı ve üst yapımı yatırım planı yürütülüyor. Katar Finans Bakanlığı bu doğrultuda haftada 500 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Şu an bu yatırım planlamasında Türk şirketleri, 7.5 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip. 2022’ye kadar bu rakamın 15-20 milyar dolarlara ulaşmasının mümkün olabileceğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı. Türkiye iş dünyasını Katar’da görmekten mutlu olduklarını söyleyen Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Towar Al Kuwari ise, “Katar yatırım platformunda Türkiye iş dünyası temsilcilerini daha güçlü bir şekilde görmek istiyoruz. Bu doğrultuda her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Türk Kültür Festivali..


Qatar National Convention Center’da yapılan fuar kapsamında, ayrıca 20 bin metrekarelik fuar alanı içinde Türk Kültür Şehri de kuruldu. Fuar süresince düzenlenen ‘Türk Kültür Festivali’ kapsamında; şehrin çeşitli bölgelerinde folklor ve halk oyunları gösteriliyor. Fuar alanında geleneksel Türk el sanatları sergileniyor.

Expo Turkey by Qatar, Katar’ın başkenti Doha’da başladı ile ilgili görsel sonucu
posta
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnşaat maliyet bedelleri belirlendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği...

Haberi Oku