21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Yatırımcı:
Ataköy-İkitelli metrosu ne zaman açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, 13 yılda raylı sistemi 150 kilometreye çıkardıklarını belirtti. Başkan Topbaş, “Bütçemizin yüzde 55’ini ulaşım yatırımlarına ayırıyoruz.

2023 sonrası ulaşacağımız hedeflerimizle İstanbul’un erişim sorununu tamamen çözeceğiz. En fazla yarım saat yürüme mesafesinde metroya ulaşabileceksiniz. Dünyada gıpta ettiğimiz şehirlerdeki raylı metroların daha fazlasını ve daha modernini İstanbul’da oluşturmuş olacağız. Silivri’den Gebze’ye, Sabiha Gökçen’den 3. Havalimanına kadar İstanbul’un her noktasına hızlı, güvenli ve konforlu erişim imkanını vermiş olacağız. İstanbul’u bir taraftan akıllı şehir yapmaya çalışırken, değir taraftan da ulaşım sorununu metrolarla çözmek için çalışıyoruz. Metro gibi hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım aracı yaparsanız, özel araç lüks olur. İnsanlar özellikle hafta içi metroyu tercih eder.” şeklinde konuştu.

İstasyonlar: Ataköy, Yenibosna, Çobançeşme- Kuyumcukent, İhlas Yuva, Doğu Sanayi, Mimar Sinan, Hoca Ahmet Yesevi, Halkalı Caddesi , Mehmet Akif, Bahariye, Masko, İkitelli Sanayii Metro hattının tünelleri NATM ve TBM yöntemiyle açıldı. Tünellerin kazılarında 4 adet TBM (Tünel kazı makinesi - Köstebek) kullanıldı. 8 adet istasyonun yapımı da hızla sürüyor.Ataköy–İkitelli Sanayi: 19,5 Dk
Ataköy-Başakşehir: 27 Dk
Ataköy-Kirazlı: 30 Dk
Havalimanı-Başakşehir: 27 Dk
Mahmutbey-Yenibosna: 23 Dk

emlakkulisi.com
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İnşaat maliyet bedelleri belirlendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği...

Haberi Oku