21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Son Dakika:
DAEŞ Hedefini Vatikan'a Yöneltti
 Dünya üzerindeki bir çok istihbarat birimi DAEŞ'in Katolik merkezi olarak kabul edilen Vatikan'ı hedef alacağı belirtildi.

Dünya geneli terör faaliyetleri ortaya çıkartmak adına bir çok istihbarat birimi, terör örgütü Daeş/Işid'in yeni hedefinin Vatikan olduğunu tespit ederken, kaydedilen veri ve bilgilerin Vatikan ile paylaşıldığı diğer ayrıntılar arasında.

 Geçtiğimiz zamanlarda DAEŞ çıkartmış olduğu "Dabıq" dergisinde Vatikan'ı kapak fotoğrafı yapmıştı. Haçlı Seferleri başarısız oldu, örgüt sözcülerinden El Adnani'nin "Allah'ın izniyle Roma'yı fethedip haçları kıracağız" dediği belirtilmişti.


 Dünya üzerinde bir çok farklı noktada bombacısı olan DAEŞ, el bombaları, C-4'ler, intihar yelekleri yine örgüt üyeleri tarafından diğer ülkelere geçirilirken; istihbarat birimleri "Abu Talha" ve "Muhsin Ahmed" isimlerini olabildiğince basın/yayın kanalları ile yaymaya çalıştığı belirtilen diğer gelişmeler. Bu arada istihbarat birimleri bu iki isim dışında daha bir çok DAEŞ üyesinin saldırı için hazırda beklediğini belirtti.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Muş/Varto'da Çatışma! Acı Haber Var!
Varto'da çıkan çatışmada 3 askerin yaralandığı ve kaldırıldıkları hastahane'de birinin şehit...

Haberi Oku