21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Kentsel Dönüşüm:
Depreme dayanıksız gecekondu ve binaların yıkımı gerçekleşti

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığı günden itibaren 3 bin 700 binayı yıktı. İlçe genelinde yıkımı devam eden 300 konut içinde yer alan Yıldıztabya Mahallesi’ndeki bazı binalar da yıkıldı.

Son derece güvenli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz..


Yıldıztabya Mahallesi’ndeki dönüşümü yerinde takip eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Kentsel dönüşüm bu ülkenin deprem sorununu ortadan kaldıracak hem de yeni yerleşim alanlarını insanların yaşamına sunacak önemli bir fırsat. Dönüşüm yaptığımız tüm alanlarda depremi dikkate alıyoruz. Bizim için birinci unsur deprem. Bizim binaları tek başına depreme dayanıklı yapmamız yeterli değil. Bunların alt yapılarını, ulaşım yollarını, itfaiye, ambulans gibi karşılaması zorunlu olan ihtiyaçları da bu dönüşüm çalışmalarında dikkate alıyoruz. Bunun sonunda tamamen yenilenmiş, alt yapısıyla, donatısıyla son derece güvenli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapımı devam eden konut sayısı ise 3 bin..


Kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıksız birbirinden bağımsız gecekondu ve binaların yıkımı gerçekleştirilip, bu yapıların yerine daha sağlam, uzun ömürlü ve deprem yönetmeliğine uygun modern yapılar inşa edilecek. Halihazırda 300 binanın yıkımına devam edilirken yapımı devam eden konut sayısı ise 3 bin olarak açıklandı. Öte yandan, yıkım yapılacak yerler drone ile görüntülenmişti.

İlgili resim
emlakkulisi.com


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Özhaseki: Kentsel dönüşüm çalışmalarını...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk'te yayımlanan "Hafta Sonu" programında...

Haberi Oku