21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Kentsel Dönüşüm:
Bakan Özhaseki Yeşilhisar'da dönüşümün temelini attı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreni ile bir dizi merkezin açılışını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Yaklaşan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümüyle ilgili de açıklamalarda bulunan Özhaseki, son bir yılda yaşanan olumsuzlukların, cumhuriyet tarihi boyunca yaşanan tüm olaylara bedel olduğunu vurguladı. Türkiye'nin özellikle son bir yılda bazı konulara çok büyük enerji harcadığına dikkat çeken Özhaseki, "Birincisi, kadim tarihimiz boyunca karşılaşmadığımız ihanet olan FETÖ belası. FETÖ darbe girişimi, bayrağımızın hür bir şekilde dalgalanmasını, ezanlarımızın okunmasını engellemeye yönelikti. Bizim bildiğimiz, askerlerin yaptığı klasik darbe denemesi değildi. Bu girişim, milletin geleceğine, bekasına kastetme hareketiydi. Allah korusun, girişim başarılı olsaydı iç savaş çıkmış, ülke bölünmüştü ve bu bayrak böyle dalgalanamazdı. Bu girişim sadece bizim milletimize değil, bütün mazlum milletlere yönelikti." diye konuştu.

Büyüme hızında Avrupa'da birinci sıradayız..


Açıklamalarında Türkiye'nin enerjisini harcadığı önemli konulardan diğerinin de PKK terörü olduğunu dile getiren Bakan Özhaseki, Türkiye'nin yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ekonomide de önemli bir mesafe katettiğini belirtti. Özhaseki özetle şunları söyledi:
"40 yıldır bu devlette bölücülük yapanlar, en son çukurlar kazdı, paçavralarını bayrak diye çekerek öz yönetim ilan etti. Şükürler olsun, sayıları 10 bine yakın terörist grubu, kazdıkları çukurlara gömdük. Şimdi bütün o şehirlerde güvenlik sağlandı, dağlar temizlendi. Şimdi oralarda zulüm ettikleri Kürt halkının yaralarını sarmaya, evlerini yapmaya çalışıyoruz. Üçüncü konu da sınırımızın dibindeki güvenlik sorunu. Ordumuz sınır dışına çıktı, güvenliğimizi sağladı. Son olarak dördüncü konu ise Batılı ülkeler, Türkiye'yi ekonomik olarak boğma hareketine girdi. Ekonomimiz çöksün istediler. Kredi kuruluşları notlarımızı düşürdü. İş adamlarının ülkeye gelmesini, 'Türkiye'de terör var.' diyerek engellemeye çalıştılar. Türkiye'yi ekonomik olarak bunaltıp çökertmeye çalıştılar ama şükürler olsun, güçlü bir liderimiz var, çok çalışan bir başbakanımız var. Uyum içinde sabahlara kadar çalışan bir bakanlar kurulumuz var. Bütün belalardan kurtulduk, şimdi de ekonomik olarak büyümeye çalışıyoruz. Son çeyrekte yüzde 4 büyüdük. Bu rakamlarla Avrupa'da bir, dünyada ise 3. sıradayız. Bu büyüme devam edecek."


çevre ve şehircilik bakanlığı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan Özhaseki: Kentsel dönüşüm çalışmalarını...
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk'te yayımlanan "Hafta Sonu" programında...

Haberi Oku