21 Şubat 2018 Çarşamba  Facebook Twitter Google RSS
Gündem:
Bakan Özhaseki Başbakan Yıldırım ile birlikte Diyarbakır'da

Açılışta konuşan Bakan Özhaseki, "Ben Kayseri milletvekiliyim ama Kayseri'ye gittiğim kadar emin olun Diyarbakır'a, Sur'a geliyorum." dedi. Sur'daki projeleri birebir takip ettiğini belirten Özhaseki, Sur'a her gelişlerinde heybelerinin de dolu olduğunu ifade etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:


"Hz. Süleyman Camii çevresini biliyorsunuz değil mi? Şimdi sevdiniz mi yapılanları arkadaşlar, gayet güzel oldu. Dicle Vadisi projesine başladık bu arada. O, Hz. Süleyman'ın tam üç misli büyüklüğünde 320 dönüm, orası da bitti. Bugün orayı da açmış oluyoruz. Burada sokak sağlıklaştırmanın sadece birinci etapı olan Ulu Camii'nin çevresini, dükkanlarımızı tamamladık. Ama Gazi Caddesi'nin hepsini tamamlayacağız. Melih Ahmet'in hepsini tamamlayacağız. Dükkanlarımızın hepsini pırıl pırıl dükkanlar haline getireceğiz İnşallah. Sonra tarihi evlere başladık. Konaklarımızı restore ediyoruz."

Sur içerisinde evi yıkılan vatandaşlarla ilgili de konuşan Özhaseki, "Birincisi, tercih sizlere ait, mülk sahiplerine ait, eğer diyorlarsa ki biz bu TOKİ'nin yaptığı Çölgüzeli'nde Üçkuyular'daki yapılan evlerden istiyoruz. Başımızın üstüne anahtarını veririz yarın taşınabilirler. Evlerimiz hazır. Yok, biz parasını istiyoruz. Başka birşey istemiyoruz diyorlarsa mahkemenin biçtiği bedeller var hepsini ödemeye hazırız. Derlerse ki tapumuz duruyor, üstünü de biz yaptırmak istiyoruz, evet proje dahilinde yapılabilir. Üstündeki yıkılan bedelin hepsini de vermeye hazırız. Eğer bekleriz projeler çıksın, siz yaptırın daha sonra konuşuruz diyorlarsa o tercihe de kapımız açık. " dedi.

Vatandaşların mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapıldığını kaydeden Özhaseki, Devletin iki tane eli var. Bir eli kudret eli, diğer eli de şevkat eli. Kudret eli kötüye, anarşiste, katile, hırsıza vurur, size huzursuzluk veren ne varsa devletin o kudret eli onlara vurur. Ve asla çekmez o eli, sonuna kadar da güvenliği devam ettirir. Bu sizin huzurunuz için ama bir tarafan da devletin ikinci bir eli var. O da şevkat eli, yaraları sarmak için var, merhamet için var, düşeni ayağa kaldırmak için var" şeklinde konuştu.

Bakan Özhaseki, Sur'daki programın ardından Başbakan Yıldırım ile birlikte 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'na gitti. Burada şehit aileleri, gazi yakınları ve askerlerle iftarda buluştu. Başbakan Yıldırım ve Özhaseki iftar sonrası Ulu Camii'de teravih kıldı. Ardından Başbakan, ilk harcı koyduğu tarihi Diyarbakır evinde incelemelerde bulundu.


çevre ve şehircilik bakanlığı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yayımladığı "Öldüren Bacalar ve Çözümleri" adlı kitapçıkla...

Haberi Oku