21 Şubat 2018 Çarşamba  Facebook Twitter Google RSS
Gündem:
Bakan Özhaseki Aydınlıkevler semt çarşısı açılış törenine katıldı

Açılıştaki konuşmasına tarihteki çarşıların önemine vurgu yaparak başlayan Bakan Özhaseki; “Değerli kardeşlerim tarihte de benzer çarşılar tabi ki vardı. O çarşılar zamanında taştan yapılırdı ve kapalı çarşı olarak isim verilmişti. İstanbul’da vardır, Bursa’da vardır, benim kendi şehrim olan Kayseri’de de vardır. Ticaretin merkeziydi buralar. Bütün insanlar o çarşıya geldiklerinde ihtiyaçlarını düzerlerdi” dedi.

O çarşıların aynı zamanda bir okul gibi olduğuna dikkat çeken Bakan Özhaseki; “Benim babamda esnaftı. Esnafken yanına gider mutlaka çalışırdık. Orada biz doğrusu dürüstlüğü öğrendik, müşteri kandırmamayı öğrendik. Gelen her insanı kardeşimiz gibi, ablamız gibi, annemiz gibi, babamız gibi görmeyi öğrendik. Meşhur ahi Evran’ın o düsturunu ‘Eline beline diline sahip ol’ düsturunu da orda öğrendik. Adeta o çarşı da bir okul gibiydi” şeklinde konuştu.

Sokak ve mahalle kültürü değişiyor..

Zaman değiştikçe alışveriş merkezlerinin açıldığına değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Küçük esnaflarımız biraz geride kaldılar ve işleri geriye gitmeye başladı” dedi. Konuşmasına değişim çağında yaşadıklarını belirterek devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki evlerimiz eskiyor, ihtiyaçlarımız değişiyor. Doğrusu sokak ve mahalle kültürü de değişiyor ifadesini kullandı. Konuşmasında Altındağ’daki Kentsel Dönüşüm sürecine de atıfta bulunan Bakan Özhaseki vatandaşların bu süreçte Belediye Başkanı Veysel Tiryakioğlu’na yardımcı olmaları gerektiğini ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konuşmasına şu ifadelerle son verdi; “Belediye başkanlığı bir aşk işidir. Belediye başkanlığı bir sevdadır. Sevilmeden asla yapılamaz. Çünkü akşama kadar çalışırsınız, insanlardan birçok talepler gelir. Bütün bunlar karşısında siz eğer yüzünüz gülerek, insanların duasını almak amacıyla gayret ederseniz, iyi niyetle çalışırsanız, uğraşırsanız Allah’ta yardım eder zaten, işlerinizde rast gider”


çevre ve şehircilik bakanlığı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yayımladığı "Öldüren Bacalar ve Çözümleri" adlı kitapçıkla...

Haberi Oku