21 Ocak 2018 Pazar  Facebook Twitter Google RSS
Faydalı Bilgiler:
Siber Saldırısı fidye virüsüne bulunan ilginç çözüm !
Siber nedir ? Türkiye'ye şuan siber saldırı varmı ?

Siber terimi sibernetik kökeninden gelmektedir. İlk olarak 1958 yılında, canlılar ve/veya makineler arasındaki iletişim disiplinini inceleyen Sibernetik biliminin babası sayılan Louis Couffignal tarafından kullanılmıştır.
Cryptolocker (Fidye)... Türkiye dahil dünyanın baş belası olan bu bilgisayar virüsü cihazlara bulaştığı anda dosyaları şifreliyor ve kullanıcılar şifreleri çözdürebilmek için 5000$ 4000$ gibi ücretler istiyor, virüsü geliştiren dolandırıcılara ödemek durumunda kalınıyor. (BTK) da Türkiye'de hızla yayılan bu virüsle ilgili vatandaşa uyarıda bulundu. e-posta yoluyla virüsün bulaştığına dikkat çeken BTK, güvenilir olmayan hiçbir e-postanın açılmaması gerektiğini vurguladı.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, Hürriyet Dünyası'na yaptığı açıklamada kendilerine bu virüs üzerine yüzlerce şikayetin geldiğini ve virüsün yarattığı mağduriyetin küçümsenemeyecek boyutlarda olduğunu belirtti. Kullanıcıların virüsün bulaşmasını beklememesin gerektiğine dikkat çeken Acarer, önemli görülen dosyaların önceden yedeğinin alınması gerektiğine vurgu yaptı.
Bunun üstüne çoğu firmalar siber saldıralarına karşı önlem alırken bazı firmalar ise buna geç kaldı,Siber saldırına karşı çözüm arıyan,
Türk IT grubuna kesin Sonuç gösteren BY warini nickli türk vatandaş,Bu saldırının nasıl atlatılacağını şu şekilde dile getirdi.
Bilgisayarınızda ağ disklerde, ve USB belleklerde olan önemli dosyalarınız, fotoğraflar, videolar ve kişisel bilgiler CryptoLocker virüsü ile şifrelenmiştir. Bizim şifre çözme yazılımınını satın almak dosyalarınızı kurtarmak için tek yoldur. aksi takdierde tüm dosyalarınızı kaydebebilirsiniz.
Dikkat CryptoLocker virüsü kaldırma işlemi şifrelenmiş dosyalara erişim sağlamaz.
Şifre çözme yazılımını satın almak için tıklayınız
yazıyor ve şuanda hiç bir dosya açılmıyor.
Adem Yılmaz ;
Öncelikle geçmiş olsun. Eğer form değiştirmemiş CryptoLocker virüsü ile karşı karşıyaysanız bunun için bir çözüm var.  Öncelikle virüsü temizlemek sorun değil. Sorun olan  .encrypted uzantılı dosyalar yani şifrelenmiş dosyalar.CryptoLocker  virüsü örneklerinde virüs önemli dosyalarınızı AES-256-bit  ile oldukça güçlü ve çözülmesi imkansız denecek bir şifreleme algoritması ile şifreliyor. Eğer sizdeki form değiştirmemiş bir CryptoLocker virüsü ise bütün önemli dosyalarınız AES-256-bit ile şifrelenmiş demektir.

BİRİNCİ ÇÖZÜM

Öncelikle sistem geri yükle gibi virüs scan gibi makaleler okuyup vaktinizi boşa harcamayın çünkü bu ptt şifre virüsünden gelen şifreler taramadan sonra kalkmıyor çünkü rsa ile şifreliyor,Sistem geri yükle ise belge yazma işlemine back etmediği için sadece .exe'ler geriye alınıyor,Yapmanız gereken şu
shadow explorer adlı yazılımın 9'cu versiyonunu indiriyoruz,ve sistemi yönetici olarak açıyoruz,burada kendi kullanıcı arayüzümüze geçip dosylarımıza erişebiliriz,fakat burda'da şifreli ise tek çare şuanlık 
php5'de bulunan transsize işlemi ile yapabilirsiniz yani ikinci yol.


İKİNCİ YOL 

Çözüm olarak ilk önce tüm dosyalarınızı pdf leri xls'ye xls'leri pdf'e transsize to php ile yapınız php5'de mevcut olan transsize file type alıp dosyaya uzantının tam tersini kayıt ettirin,Daha sonra dosyaları tekrar aynı şekilde geri uzantılarına çekiniz, bu sayede dosyalarınız rsa modundan ayrılacaktır ve artık son olarak dosyalarınızın sonundaki .encrypted yazılı yazıları nokta dahil silin ve artık açabilrisiniz.
Siber Saldırılara karşı destek için ademyilmaz82@gmail.com adresinden iletişime geçebilirisiniz.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
alperen 9 ay önce

mrb benim yaşım biraz küçü bu işleri pek anlamam ama bana da bulaştı işte fotolar 25 mb lik oldu sonra adları_58a9401 bunun gi̇bi̇ oldu ama bi̇r klasörde yarisi oldu yarisi olmadi ve o klasördeki̇ vi̇rüs bulaşanlari di̇ğer klasördekilerden farklı olarak önizleme ile açabiliyordum ama cs6 adında photo shop programı ile öyle yaparak 20/30 foto kurtardım ama diğer fotoları kurtaramadım onlarda önizleme omuyordu

Misafir Avatar
Cihan 1 yıl önce

herkese merhaba, dosyalarınızın çözümü olup olmadığını kontrol edebilmem için 1 adet şifreli dosyanızı email adresime gönderebilirsiniz (mcerdem82@yahoo.com)

Misafir Avatar
Cihan 2 yıl önce

bilindiği gibi son zamanlarda bilgisayarınızdaki tüm önemli dosyaları (pdf,doc,xls,mp3,mp4,mpeg,avi, vb) ".vvv, .ecc, .ezz, .exx, .xyz, .zzz, .aaa, .abc, .ccc, .xxx, .ttt, .micro, mp3 ve son versiyonda uzantısı değişmeden) şifreleyen ve çözülmesi için virüs yazılımcıları tarafından para talep edilen teslacrypt virüsünün son versiyonu 2016 yılı ocak ayından beri hızla yayılmaktadır, bu virüsten kendisi ya da bir tanıdığı etkilenen kişilere yardımcı olabilirim. ayrıca .encrypted uzantlı dosyalar için de ücretli çözüm mevcuttur, ilgilenenler email gönderebilir. (mcerdem82@yahoo.com)

Misafir Avatar
sedat 2 yıl önce

bende encrypted virüsü ile uğraşıyorum. dosyalar çözülmüyor yardım edebilecek varsa çözüm için carizmaniac@hotmail.com bekliyorum

Misafir Avatar
Bahadır 2 yıl önce

Çözüm için şu site ile iletişime geçebilirsiniz. Çalıştığım firmanın verilerini kurtarabildik.
http://www.encryptedcozum.com/

Misafir Avatar
Hakan 2 yıl önce

merhabalar çok acil bir durum yardımlarınızı bekliyorum lütfen hayati bir durum transsize to php olayı nedir anlamadım mesela.. gerçekten bu yöntem işe yarıyor mu.. keşke daha ayrıntılı bir makale yazsaydınız sizide rahatsız etmezdikmerhabalar çok acil bir durum yardımlarınızı bekliyorum lütfen hayati bir durum transsize to php olayı nedir anlamadım mesela.. gerçekten bu yöntem işe yarıyor mu.. keşke daha ayrıntılı bir makale yazsaydınız sizide rahatsız etmezdik

Misafir Avatar
hakan 2 yıl önce

bu dosyaları php 5 te düzenlenme işini keşek açıklasaydınız çok iyi olacaktı. lütfen çok acil bi durum..

Misafir Avatar
Cihan 2 yıl önce @hakan

hakan bey, dosyalarınızın uzantısı nedir acaba ?

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
ramazan @vtnhayri 3 yıl önce

acaba tam olarak php de nasıl oluyor bu işlem

Trafiğin yoğun olduğu her yere SGS gelecek
İstanbul'da trafiği rahatlatmak amacıyla daha önce Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde uygulanan...

Haberi Oku